Alois Liška (1895-1977)
V první světové válce se přihlásil k československým legiím, kde sloužil u dělostřelectva. Za druhé světové války bojoval ve Francii jako velitel 1. dělostřeleckého pluku. Po kapitulaci vlády se přeplavil do Anglie, kde se stal velitelem dělostřelectva v rámci 1. československé smíšené brigády, s níž se roku 1944 zúčastnil obléhání přístavu Dunkerque. Po roce 1948 byl propuštěn z armády a sledován komunistickou StB. Byl proto nucen opustit Československo, zemřel ve Velké Británii.
Podrobnosti o vložení záznamu
Datum vložení:
10. 3. 2020 8:36
Datum poslední aktualizace:
10. 3. 2020 8:37
